Kirkkovaltuusto

Puoluekokous2018 2 yläkuva iso 7.jpg

Kirkkovaltuusto

Kemijärven seurakunnan hallinnossa ylintä päätösvaltaa käyttää kirkkovaltuusto. Viime seurakuntavaaleissa Kemijärvellä Suomen Keskustan ehdokaslistalta tuli valituksi 12 ehdokasta.  


KESKUSTAN LISTALTA VALITTUJEN KIRKKOVALTUUTETTUJEN YHTEYSTIEDOT

Alaräisänen Timo, Vanhatie 22 98440 Kallaanvaara, 040 195 1998, timo.alaraisanen@kemijarvi.fi
Junttila Arto, Hanhiniementie 14 98400 Isokylä, 040 704 8048, arto.junttila@koillislapinsahko.fi
Kaisanlahti Tarja, Koulukatu 34 C19 98120 Kemijärvi, 040 563 1994, tarja@tarjakaisanlahti.net
Kiviniemi Anu, Rantapolku 10 98400 Isokylä, 040 535 2959, asoppela@gmail.com
Kyyhkynen Timo, Lenkkitie 80 98100 Kemijärvi, 040 049 2498
Lukkarila Jari-Pekka, Lahtelantie 125 98400 Isokylä, 040 079 7995, jari-pekka.lukkarila@hotmail.com
Narkilahti Tuula, Kelloniementie 266 98100 Kemijrävi, 050 337 0395 tuula.narkilahti@redu.fi
Pauna Liisa, Tasasenvaarantie 10 98400 Isokylä, 040 760 2275, liisa.pauna@hotmail.com

Pekkala Kaisa, Kiertotie 8 B 12 98100 Kemijärvi, 040 507 5175, pekkalankaisa@gmail.com
Perttunen Kaisa, Pihtikummuntie 4 98310 Kemijärvi, 040 705 6525, kaisap51@gmail.com
Perälä Päivi, Perävaarantie 6 98450 Kostamo, 040 038 2176 paivi.perala@kemijarvi.fi
Perälä Tarja, Vuostimojärventie 46 98999 Kemijärvi, 040 578 8708, tarja.perala17@outlook.com

Kirkkovaltuuston puheenjohtajistossa keskustalaisista toimivat
Puheenjohtaja Timo Alaräisänen
Varapuheenjohtaja Timo Kyyhkynen

Kirkkoneuvostossa keskustalaisista toimivat
Varapuheenjohtaja Tarja Perälä, varapuheenjohtajan varalla Irja Uusisalmi
Jäsen Arto Junttila, varalla Teemu Kostamovaara
Jäsen Anu Kiviniemi, varalla Kaisa Juujärvi
Jäsen Jari-Pekka Lukkarila, varalla Antti Sirviö
Jäsen Tuula Narkilahti, varalla Liisa Pauna

Diakoniatoimikunnassa keskustalaisista toimivat
Puheenjohtaja Tarja Kaisanlahti
Jäsen Lea Tohmola, varalla Vappu Tyvi ja Raimo Kerkelä

Julistustoimikunnassa keskustalaisista toimivat
Jäsen Arto Pekkala, varalla Kaisa Juujärvi
Jäsen Kaisa Perttunen

Kasvatustoimikunnassa keskustalaisista toimivat
Jäsen Kaisa Pekkala, varalla Suvi Nampajärvi
Jäsen Päivi Perälä

Suhteellisten vaalien vaalilautakunnassa keskustalaisista toimivat
Jäsen Tarja Perälä, varalla Arto Junttila