Valtuusto


Liperin Keskusta

Tässä taulukossa on lueteltu kunnanvaltuustossa toimivat kunnallispoliitikot ja vaikuttajat. Löydät taulukosta heidän nimensä, osoitetietonsa, puhelinnumeronsa ja sähköpostiosoitteensa.

Vahva ote kunnallispolitiikassa edellyttää edustajilta vastuuta ja yhteydenpitoa kuntalaisiin ja äänestäjiin. Jos Sinulla on mielessäsi jotakin, jonka haluaisit tulevan kunnallisten päättäjien tietoon, ota vapaasti yhteyttä tällä sivulla mainittuihin henkilöihin.


Kunnanvaltuusto



Reijonen Eero pj.

Onkisalmentie 3

 83100 Liperi

050-511 3099
eero.reijonen@liperi.fi

 Hakulinen Pauli

Kulmanniementie 9
83160 Tutjunniemi
050-5405813
pauli.hakulinen@liperi.fi

 Hiltunen Esa

Suonpohjantie 10
80400 Ylämylly
040-5785659
esa.hiltunen@liperi.fi

Jaakkola Atso

Maironranta 6 

80400 Ylämylly

045-3251164

atso.jaakkola@liperi.fi

Karjalainen Mira kh.pj.

Salonnenäntie 13
83100 Liperi
040 7409125
mira.karjalainen@liperi.fi

Kaskiniemi Mikko

044-0512256

mikko.kaskiniemi@liperi.fi

Kontkanen Heikki 

Kontkalantie 16

83400 Viinijärvi

044-3472006

heikki.kontkanen@liperi.fi

Koppinen Kirsi

Selkärannantie 4 B 
83100 Liperi
040-5749798
kirsi.koppinen@edu.liperi.fi  

  Lihavainen Mikko

Leppilammentie 12

83480 Ahonkylä

050-3051337

mikko.lihavainen@liperi.fi

Martikainen Jouni

Vaiviontie 10A

83460 Harinjärvi

050-5215005

jouni.martikainen@liperi.fi

Piiroinen Heikki 

Haiskuntie 21 C

83150  Roukalahti

050-3021651

heikki.piiroinen@liperi.fi

Varavalt. Laeslehto Tuula

Marinpolku 5

80400 Ylämylly

050-5361132

tuula.laeslehto@liperi.fi