Valtuusto

OUTOKUMMUN KAUPUNGIN KESKUSTAVALTUUTETUT (9/27)

Keskusta on 9 valtuutetullaan Outokummun suurin valtuustoryhmä. Ryhmän jäsenet edustavat monipuolisesti kaupungin eri osia ja ammattiryhmiä. Ryhmässä on mukana vankkaa kokemusta kunnallisesta päätöksenteosta, mutta myös nuorta tulevaisuuden tekemistä. Valtuustoryhmän pj. Jyrki-Pekko Kinnunen, sihteeri Paula Tuononen

Hanna Huttunen, pj. puh. 0400 674 113/ hanna.huttunen@puukeidas.fi
Ilkka Hiltunen, puh. 040 864 4870/ ilkka.hiltunen@outlook.de
Jari Hiltunen, puh. 050 521 1520/ jari.hiltunen@hotmail.com
Eveliina Kanniainen, puh. 040 727 9661/evekanniainen@gmail.com
Jyrki-Pekko Kinnunen, puh. 050 324 9959/ jp.kinnunen@outlook.com
Hanne Partanen, puh. 050 555 7091/ hanne.partanen@outokummunkaupunki.fi          
Niina Pekkanen, puh. 040 515 1261/ niina.pekkanen@siunsote.fi
Paula Tuononen, puh. 0400 443 726/ kangas.palttina@telemail.fi
Lilja Surakka, puh. 050 544 1115/ lilja.surakka@telemail.fi

Klikkaa tästä nähdäksesi valtuutetut Outokummun Keskustan omilta sivuilta