Keskusta Oulaisissa

Rokua, yhteiskuva.jpg

Keskusta Oulaisissa

Keskustan kunnallisjärjestö toteuttaa  Oulaisissa ihmisläheistä ja yritystoimintaa tukevaa keskustalaista politiikkaa. Sen tavoitteena on saada lisää työpaikkoja Oulaisiin.
Toinen keskeinen tavoite on turvata hyvä palvelutaso ja turvallinen asuinympäristö täällä asuville.

Kunnallisjärjestön johtokunta koostuu paikallisyhdistysten nimeämistä edustajista ja vuosikokouksen valitsemista henkilöistä. Johtokunnan jäsenet   edustavat  ammatillisesti ja  maantieteellisesti kuntamme eri kyliä ja ammattiryhmiä.


Kunnallisjärjestön johtokunta

Marita Toiviainen, puheenjohtaja, ay-vastaava
Honkarannantie 569, 86300 Oulainen
Puh. 040 507 4802
marita.toiviainen@oulainen.fi

Sauli Tenhula, varapuheenjohtaja
Konttilantie 10, 86300 Oulainen
Puh. 0400 887303
seija.tenhula@luukku.com

Merja Krapu, sihteeri, verkkovastaava, tiedotusvastaava
Hautamäentie 20, 86210 Petäjäskoski
Puh. 0440 402 937
merja.krapu@oulainen.fi

Hannu Portti, rahastonhoitaja
Tallitie 9, 86300 Oulainen
Puh. 040 766 7470
hannu.portti@kotinet.com

Raimo Räisänen, jäsen
Kalliotie 6, 86300 Oulainen
Puh. 044-3587444
rairai1@saunalahti.fi

Mauri Myllykangas, jäsen
Lampoperäntie 223, 86210 Petäjäskoski
Puh. 040 0777 347
mauri.myllykangas@kotinet.com

Pekka Heiska, jäsen
Lehtimäentie 41, 86510 Matkaniva
Puh. 040 593 5622
heiska.pekka@oulainen.fi

Salme Mäyrä, jäsen
Ministerintie 261, 86530 Annonen
Puh. 040 7070366
salme.mayra@gmail.com

Juhani Kärki , vaalipäällikkö
Pentinlehdontie 64, 86300 Oulainen
Puh. 040 507 8700
juhani.karki@kotinet.com

Eino Nurkkala, jäsen
Kalevankatu 4, 86300 Oulainen
Puh. 0500 383811
eino_nurkkala@yahoo.com

Maarit Grekula, jäsen
Kunnastie 11, 86300 Oulainen
Puh. 040-7160823
maarit.grekula@kotinet.com

Jaakko Kittilä, jäsen
Valajantie 4, 86300 Oulainen
Puh. 0400 384462
jaakko.kittila@kotinet.com

Aini Mäkelä, jäsen
Petäjäskoskentie 18, 86300 Oulainen
Puh. 040 702 7269
aini.makela@kotinet.com

Jokela Raimo, jäsen
Perikankaantie 1057 as 1
Puh. 040- 0220625
raimo.jokela@hotmail.com