Kansanedustajat

Keskusta talot ja maisema yläkuva kaupunki.jpg
Keskusta.fi / Tutustu Keskustaan / Kansanedustajat

Keskustan eduskuntaryhmän puheenjohtajana toimii Antti Kurvinen ja varapuheenjohtajina Eeva Kalli ja Hanna-Leena Mattila.

 

Eduskunnan sivuille tästä>>

<b>Pekka Aittakumpu</b>
Pekka Aittakumpu
Oulun vaalipiiri
Pekka.Aittakumpu@eduskunta.fi
<b>Hannakaisa Heikkinen</b>
Hannakaisa Heikkinen
Savo-Karjalan vaalipiiri
Hannakaisa.Heikkinen@eduskunta.fi
<b>Petri Honkonen</b>
Petri Honkonen
Keski-Suomen vaalipiiri
Petri.Honkonen@eduskunta.fi
<B>Hannu Hoskonen</b>
Hannu Hoskonen
Savo-Karjalan vaalipiiri
Hannu.Hoskonen@eduskunta.fi
<b>Hanna Huttunen</b>
Hanna Huttunen
Savo-Karjalan vaalipiiri
Hanna.Huttunen@eduskunta.fi
<b>Antti Kaikkonen</b>
Antti Kaikkonen
Uudenmaan vaalipiiri
Antti.Kaikkonen@eduskunta.fi
<b>Eeva Kalli</b>
Eeva Kalli
Satakunnan vaalipiiri
Eeva.Kalli@eduskunta.fi
<b>Anne Kalmari</b>
Anne Kalmari
Keski-Suomen vaalipiiri
Anne.Kalmari@eduskunta.fi
<b>Hilkka Kemppi</b>
Hilkka Kemppi
Pirkanmaan vaalipiiri
Hilkka.Kemppi@eduskunta.fi
<b>Mikko Kinnunen</b>
Mikko Kinnunen
Oulun vaalipiiri
Mikko.Kinnunen@eduskunta.fi
<b>Esko Kiviranta</b>
Esko Kiviranta
Varsinais-Suomen vaalipiiri
Esko.Kiviranta@eduskunta.fi
<b>Pasi	Kivisaari</b>
Pasi Kivisaari
Vaasan vaalipiiri
Pasi.Kivisaari@eduskunta.fi
<B>Hanna Kosonen </b>
Hanna Kosonen
Kaakkois-Suomen vaalipiiri
Hanna.Kosonen@eduskunta.fi
<b>Katri Kulmuni</b>
Katri Kulmuni
Lapin vaalipiiri
Katri.Kulmuni@eduskunta.fi
<b>Antti Kurvinen</b>
Antti Kurvinen
Vaasan vaalipiiri
Antti.Kurvinen@eduskunta.fi
<b>Mikko Kärnä</b>
Mikko Kärnä
Lapin vaalipiiri
Mikko.Karna@eduskunta.fi
<B>Joonas Könttä</b>
Joonas Könttä
Keski-Suomen vaalipiiri
Joonas.Kontta@eduskunta.fi
<b>Jari Leppä </b>
Jari Leppä
Kaakkois-Suomen vaalipiiri
Jari.Leppa@eduskunta.fi
<b>Mika	Lintilä</b>
Mika Lintilä
Vaasan vaalipiiri
Mika.Lintila@eduskunta.fi
<b>Markus Lohi</b>
Markus Lohi
Lapin vaalipiiri
Markus.Lohi@eduskunta.fi
<b>Hanna-Leena Mattila</b>
Hanna-Leena Mattila
Oulun vaalipiiri
Hanna-Leena.Mattila@eduskunta.fi
<b>Jouni Ovaska</b>
Jouni Ovaska
Pirkanmaan vaalipiiri
Jouni.Ovaska@eduskunta.fi
<b>Arto Pirttilahti</b>
Arto Pirttilahti
Pirkanmaan vaalipiiri
Arto.Pirttilahti@eduskunta.fi
<b>Juha Pylväs</b>
Juha Pylväs
Oulun vaalipiiri
Juha.Pylvas@eduskunta.fi
<b>Antti Rantakangas</b>
Antti Rantakangas
Oulun vaalipiiri
Antti.Rantakangas@eduskunta.fi
<b>Annika Saarikko</b>
Annika Saarikko
Varsinais-Suomen vaalipiiri
Annika.Saarikko@eduskunta.fi
<b>Mikko Savola</b>
Mikko Savola
Vaasan vaalipiiri
Mikko.Savola@eduskunta.fi
<b>Juha Sipilä</b>
Juha Sipilä
Oulun vaalipiiri
Juha.Sipila@eduskunta.fi
<b>Ari Torniainen</b>
Ari Torniainen
Kaakkois-Suomen vaalipiiri
Ari.Torniainen@eduskunta.fi
<b>Matti Vanhanen</b>
Matti Vanhanen
Uudenmaan vaalipiiri
Matti.Vanhanen@eduskunta.fi
<b>Anu Vehviläinen</b>
Anu Vehviläinen
Savo-Karjalan vaalipiiri
Anu.Vehvilainen@eduskunta.fi