Uudenmaan vaalipiiri


9
Oulun vaalipiiri, Oulu
Niklas Bäckström
362
Niklas Bäckström
Uudenmaan vaalipiiri, Espoo
insinööri, laitesukelluskouluttaja, 37
Aku Eronen
363
Aku Eronen
Uudenmaan vaalipiiri, Myrskylä
somevaari, 70
Georgiana Forsang
364
Georgiana Forsang
Uudenmaan vaalipiiri, Vantaa
lähihoitaja, oikeustieteen opiskelija, 40
Jaakko Haapamäki
365
Jaakko Haapamäki
Uudenmaan vaalipiiri, Hyvinkää
talouspäällikkö, 51
Tommi Halkosaari
366
Tommi Halkosaari
Uudenmaan vaalipiiri, Espoo
vanhempi käyttöinsinööri, DI, 32
Antti Heikkilä
367
Antti Heikkilä
Uudenmaan vaalipiiri, Tuusula
arkkitehti, toimitusjohtaja, 45
Katri Heinmurto
368
Katri Heinmurto
Uudenmaan vaalipiiri, Mäntsälä
KM, KTM, 50
Timo Huhtaluoma
369
Timo Huhtaluoma
Uudenmaan vaalipiiri, Tuusula
diplomi-insinööri, 73
Naomy Hyvönen
370
Naomy Hyvönen
Uudenmaan vaalipiiri, Espoo
yrittäjä, viestintäpäällikkö, 46
Pietari Jääskeläinen
371
Pietari Jääskeläinen
Uudenmaan vaalipiiri, Vantaa
valtiotieteiden maisteri, ex-kansanedustaja, 76
Antti Kaikkonen
372
Antti Kaikkonen
Uudenmaan vaalipiiri, Tuusula
puolustusministeri, 49
Venla Kajan
373
Venla Kajan
Uudenmaan vaalipiiri, Helsinki
toiminnanjohtaja, opiskelija, 25
Nejdet Karadag
374
Nejdet Karadag
Uudenmaan vaalipiiri, Vantaa
restonomi (AMK), 45
Markus Kuotesaho
376
Markus Kuotesaho
Uudenmaan vaalipiiri, Siikajoki
yrittäjä, 64
Sanna Kurki
377
Sanna Kurki
Uudenmaan vaalipiiri, Askola
yrittäjä, 50
Timo Laaninen
378
Timo Laaninen
Uudenmaan vaalipiiri, Kerava
pastori, toimittaja, 69
Johannes Lahtela
379
Johannes Lahtela
Uudenmaan vaalipiiri, Kerava
kirjailija, yrittäjä, 48
Joonatan Laine
380
Joonatan Laine
Uudenmaan vaalipiiri, Nurmijärvi
Keskustaopiskelijoiden pääsihteeri, YTK, 30
Anne Lehto
381
Anne Lehto
Uudenmaan vaalipiiri, Vantaa
yrittäjä, lähihoitaja, 48
Pirjo Luokkala
382
Pirjo Luokkala
Uudenmaan vaalipiiri, Vantaa
terveydenhuollon maisteri, kaupunginvaltuutettu, 61
Jukka Lönnqvist
383
Jukka Lönnqvist
Uudenmaan vaalipiiri, Lohja
koneteknikko, toiminnanohjaaja, 60
Tea Nieminen
384
Tea Nieminen
Uudenmaan vaalipiiri, Pornainen
työvoimapalveluiden muutoskoordinaattori, 43
Lauri Oinonen
385
Lauri Oinonen
Uudenmaan vaalipiiri, Keuruu
pappi, omaishoitaja, 76
Matias Ollila
386
Matias Ollila
Uudenmaan vaalipiiri, Espoo
ministerin erityisavustaja, 40
Lotta Paakkunainen
387
Lotta Paakkunainen
Uudenmaan vaalipiiri, Lohja
kyläasiamies, yhteisöpedagogian opiskelija, 49
Riikka Pakarinen
388
Riikka Pakarinen
Uudenmaan vaalipiiri, Espoo
toimitusjohtaja, Suomen Urheiluliiton pj., 42
Merja Paloniemi
389
Merja Paloniemi
Uudenmaan vaalipiiri, Oulu
ammatinopettaja, hankekehityspäällikkö, 62
Nina Pauloaho
390
Nina Pauloaho
Uudenmaan vaalipiiri, Porvoo
luokanopettaja, KM, 30
Tea Saarniala
391
Tea Saarniala
Uudenmaan vaalipiiri, Espoo
johtava ammatti-isännöitsijä, AIT, 51
Satu Salmi
392
Satu Salmi
Uudenmaan vaalipiiri, Nurmijärvi
teknikko, 38
Otto Suhonen
393
Otto Suhonen
Uudenmaan vaalipiiri, Nurmijärvi
opiskelija, oikeustieteen ylioppilas, 21
Tuomo Suihkonen
394
Tuomo Suihkonen
Uudenmaan vaalipiiri, Kerava
luokanopettaja, pääluottamusmies, 50
Samuel Sylf
395
Samuel Sylf
Uudenmaan vaalipiiri, Espoo
yrittäjä, kirjailija, 34
Eerikki Viljanen
396
Eerikki Viljanen
Uudenmaan vaalipiiri, Vihti
maatalousyrittäjä, 48
Jenny Vilkman
397
Jenny Vilkman
Uudenmaan vaalipiiri, Pornainen
lähihoitaja, sh-opiskelija, 29
Maritta Wasström
398
Maritta Wasström
Uudenmaan vaalipiiri, Siuntio
terveydenhoitaja (YAMK), 49

Lisää ehdokkaita