Talouspoliittinen työryhmä

Markus Lohi
Talouspoliittisen työryhmän puheenjohtaja, Keskustan varapuheenjohtaja
markus.lohi@eduskunta.fi

Mikko Männikkö
Talouspoliittisen työryhmän sihteeri
mikko.mannikko@eduskunta.fi

Ulko- ja turvallisuuspoliittinen työryhmä

Mikko Savola
Ulko- ja turvallisuuspoliittisen työryhmän puheenjohtaja, Kansanedustaja (Vaasa)
mikko.savola@eduskunta.fi

Jukka Saarimäki
Ulko- ja turvallisuuspoliittisen työryhmän sihteeri
jukka.saarimaki@eduskunta.fi

Kunta- ja aluetyöryhmä

Mikko Kärnä
Kunta- ja aluetyöryhmän puheenjohtaja, Kansanedustaja (Lappi)
mikko.karna@eduskunta.fi

Helena Pakarinen
Poliittinen sihteeri
+358 50 388 0011
helena.pakarinen@keskusta.fi

Luontotyöryhmä

Timo Kaunisto
Luontotyöryhmän puheenjohtaja
timo.kaunisto63@gmail.com

Jere Nuutinen
Luontotyöryhmän sihteeri
jere.nuutinen@eduskunta.fi

Perhetyöryhmä

Eeva Salmenpohja
Perhetyöryhmän puheenjohtaja
eeva.salmenpohja@gmail.com

Eeva Harjula
Perhetyöryhmän sihteeri
eeva.harjula@eduskunta.fi

Monipaikkainen Suomi -työryhmä

Petri Honkonen
Monipaikkainen Suomi -työryhmän puheenjohtaja, Keskustan varapuheenjohtaja, kansanedustaja (Keski-Suomi)
petri.honkonen@eduskunta.fi

Annukka Annala
Monipaikkainen Suomi -työryhmän sihteeri
annukka.annala@eduskunta.fi

Keskustalaisempi Eurooppa -työryhmä

Riikka Pakarinen
Keskustalaisempi Eurooppa -työryhmän puheenjohtaja, Keskustan varapuheenjohtaja
riikka.e.pakarinen@gmail.com

Johanna Kyllöinen
Keskustalaisempi Eurooppa -työryhmän sihteeri
johanna.kylloinen@eduskunta.fi