Keskusta Open keilakilpailun tulokset

Keskusta K-S metso vihreä sivun yläkuva.jpg
Keskusta.fi / Keski-Suomi / Suomeksi / Ajankohtaista / Uutisarkisto / Keskusta Open keilakilpailun tulokset
6.4.2010 14:32

Ensimmäiset Keskusta Open keilakilpailut pidettiin Karstulassa lauantaina 27.3. Kisaan osallistui yhteensä 117 keilaajaa. Karstulassa järjestettyyn virkistyspäivään osallistui yhteensä 200 henkilöä ympäri väli-Suomen. Keskustan keilamestaruudet veivät miesten sarjassa Kai Oksa (206 p), naisten sarjassa kansanedustaja Aila Paloniemi (157 p), nuorten sarjassa Joni Lasonen (137 p) sekä joukkuekilpailussa Esan tiimi, johon kuuluivat Esa Oksa, Aulis Oksa sekä Kai Oksa. Esan tiimin tulos oli huimat 520 pistettä.

TULOKSET

Naiset

Sijoitus Nimi 1.kierroksen tulos 2.kierroksen tulos Paras
1. Paloniemi Aila 88 157 157
2. Perttula Anna Maria 151 95 151
3. Tuikkanen Tuija 106 148 148
4. Juoperi Terhi 136 94 136
5. Suomäki Tuula 121 84 121
6. Okkeri Seija 118 98 118
7. Humalajoki Johanna 117 81 117
8. Kalmari Anne 66 113 113
9. Äijänen Laila 68 110 110
10. Matilainen Anja 73 109 109
11. Siminson Jasmin 108 88 108
12. Koskinen Satu 107 103 107
13. Uusisalo Maija 68 106 106
14. Pentinpuro Anna-Riitta 73 105 105
15. Triballi Vivi 102 105 105
16. Jäntti Elina 77 102 102
17. Kannussaari Satu 80 102 102
18. Hyytiäinen Laura-Liisa 100 90 100
19. Kantonen Virpi 100 94 100
20. Päivinen Jenni 79 100 100
21. Muhonen Päivi 92 100 100
22. Oinonen Hannele 97 66 97
23. Mäntyjärvi Hannele 81 95 95
24. Takala Pauliina 70 95 95
25. Malmi Leena 95 63 95
26. Kivelä Anneli 94 72 94
27. Kinnunen Anu 51 94 94
28. Pennanen Sylvi 88 92 92
29. Humppi Virpi 85 88 88
30. Katainen Elsi 86 79 86
31. Kallio Sirkka-Liisa 81 62 81
32. Raitanen Mia 77 80 80
33. Vuola Hanna 77 80 80
34. Hokkanen Inkeri 56 79 79
35. Koskenlahti Arja 86 79 79
36. Kostamo Inkeri 54 77 77
37. Lindell Leila 71 75 75
38. Simola Anne 69 72 72
39. Sipponen Hellevi 67 71 71
40. Kotanen Arja 64 60 64
41. Kytölä Tarja 53 53 53
42. Kiviniemi Mari 47 38 47

Ministeri / kansanedustajakisa

1. Paloniemi Aila 157
2. Oininen Lauri 128
3. Kaunisto Timo 118
4. Kalmari Anne 113
5. Pekkarinen Mauri 89
6. Katainen Elsi 86
7. Kiviniemi Mari 47

Miehet

Sijoitus Nimi 1.kierroksen tulos 2.kierroksen tulos paras
1. Oksa Kai 206 185 206
2. Muhonen Vesa 151 192 192
3. Peltonen Teijo 142 178 178
4. Oksa Aulis 146 166 166
5. Kyrönlahti Esa 157 120 157
6. Markkanen Penni 144 154 154
7. Kukkonen Aulis 150 131 150
8. Koskenlahti Markku 149 104 149
9. Oksa Esa 106 148 148
10. Viitala Alpo 142 148 148
11. Oinonen Hannu 92 147 147
12. Patama Seppo 146 115 146
13. Järvinen Marko 142 114 142
14. Suomäki Tauno 107 142 142
15. Tanskanen Kaarlo 130 142 142
16. Järvinen Aki 120 133 133
17. Äijänen Seppo 131 123 131
18. Seppälä Tapani 130 85 130
19. Koskinen Kari 125 130 130
20. Oinonen Lauri 76 128 128
21. Kantonen Juhani 85 125 125
22. Manni Juha 82 125 125
23. Kallio Kalervo 105 123 123
24. Lehtonen Mikko 123 95 123
25. Poikonen Markku 122 88 122
26. Tuikkanen Antero 88 122 122
27. Launonen Jorma 112 122 122
28. Syrjälä Reino 119 85 119
29. Kaunisto Timo 108 118 118
30. Humppi Jaakko 92 118 118
31. Mäntynen Erkki 99 117 117
32. Muhonen Reijo 99 117 117
33. Tiusanen Matti 116 87 116
34. Sukanen Pentti 116 106 116
35. Karhunen Pekka 100 114 114
36. Kinnunen Eero 101 113 113
37. Korhonen Hannu 113 89 113
38. Suomäki Seppo 81 108 108
39. Mehto Antti 89 107 107
40. Pennanen Seppo 102 87 102
41. Pihlainen Heikki 100 93 100
42. Piilonen Pentti 70 99 99
43. Mansikka-aho Lasse 65 99 99
44. Simola Jari 96 98 98
45. Lasonen Jari 91 97 97
46. Lahdenvesi Eemil 50 97 97
47. Posio Mauri 66 93 93
48. Shankat Anjam 92 91 92
49. Rautjoki Jorma 88 89 89
50. Pekkarinen Mauri 89 87 89
51. Nissinen Eino 73 86 86
52. Humppi Seppo 61 85 85
53. Argillander Teijo 85 44 85
54. Ropponen Raimo 77 84 84
55. Hokkanen Antero 75 81 81
56. Suomala Antti 79 76 79
57. Nieminen Jorma 79 74 79
58. Mäkinen Antti 63 77 77
59. Vertanen Olli 71 75 75
60. Salonen Jouko 52 32 52

Nuoret, alle 30-vuotiaat

Sijoitus Nimi 1.kierroksen tulos 2.kierroksen tulos paras
1. Lasonen Joni 137 110 137
2. Siltasalmi Samuli 102 127 127
3. Peltonen Juha 126 93 126
4. Järvinen Jussi 107 95 107
5. Lindell Maarit 74 92 92
6. Pentinpuro Jyri 71 91 91
7. Koskinen Suvi 91 68 91
8. Kekkonen Anssi 90 74 90
9. Aittolampi Timo 80 79 80
10. Pöppönen Jere 78 65 78
11. Järvinen Juho 71 75 75
12. Pentinpuro Asser 70 25 70
13. Oinonen Niklas 64 43 64
14. Piilonen Verneri 56 53 56
15. Oinonen Kristian 53 39 53

Joukkuekisa

Sijoitus Nimi 1.pelaaja 2.pelaaja 3.pelaaja Yhteensä
1. Esan tiimi 206 148 166 520 Esa Oksa, Aulis Oksa ja Kai Oksa
2. Valtra Team 178 117 126 421 Teijo Peltonen, Juha Peltonen, Reijo Muhonen
3. Juhani Go-Go 117 125 157 399 Juhani Kantonen, Erkki Mäntynen, Esa Kyrönlahti
4. WW Täyskaato 130 137 127 394
5. Sekuli 98 148 142 388
6. Himmelin Hitaat 150 100 131 381
7. Muhoset 78 192 100 370
8. Pilven Veikot 122 142 100 364
9. JJ-Team 95 116 151 362
10. Luksanniemenperän keilailu 130 123 107 360
11. Viitasaari 122 148 90 360
12. Karstulan Vene 107 133 108 348
13. Saarijärven Änkyrät 113 89 146 348
14. Laikan paikallisosasto Rantakylän vahvistuksella 121 142 77 340
15. Ailan tiimi 81 157 95 333
16. Eduskunta II 113 86 128 327 kalmari, katainen, oinonen
17. Rouvat 136 100 72 308
18. Pennaset 102 92 102 296
19. Äänekosken miehet 116 99 75 290
20. Järviradio 99 85 105 289
21. Konneveden kaatajat 114 107 52 273
22. Äänekoski naiset 75 100 92 267
23. Pauliina Takala eduskuntaan 85 79 95 259
24. Eduskunta I 118 47 89 254 kaunisto, kiviniemi, pekkarinen
25. ARKOTA 64 109 80 253
26. Keuruun Pirteät 77 94 71 242
27. Kalmarin Unioni I 149 86 235
28. Reippaat Pojat 56 70 91 217
29. Oinoset 64 53 97 214
30. Ratatyöntekijät 113 88 201