Osuuskauppavaalit Varsinais-Suomessa

Keskusta.fi / Varsinais-Suomi / Suomeksi / Ajankohtaista / Uutisarkisto / Osuuskauppavaalit Varsinais-Suomessa
27.3.2020 14:02
okvaalit.png

Äänestys Turun Osuuskaupan ja Suur-Seudun Osuuskaupan vaaleissa päättyy tiistaina 31.3. ! Täältä löydät ehdokkaat oman osuuskauppasi alueelta.

okvaalit.png

Äänestäminen osuuskauppavaaleissa on erittäin helppoa ja se onnistuu kotoa käsin!

Tarvitset siihen vain verkkopankkitunnukset tai mobiilivarmenteen. 

Äänestys SSO:n vaaleissa: https://vaalit.edita.fi/tok-aanestys/session/new

Äänestys TOK:n vaaleissa: https://vaalit.edita.fi/tok-aanestys/session/new

 

Molemmissa vaaleissa on mukana myös monipuolinen joukko keskustalaisia ehdokkaita!

 

SSOehdokkaat.png

 

TOKehdokaslistat.png

 

Ehdokkaat jäsenalueella 1:
220 - Päivikki Alaraappana, maalaamotyöntekijä, Turku
221 - Raimo Erkkilä, yrittäjä, rikoskomisario, Kaarina
222 - Minna Hallanheimo, emäntä, Lieto
223 - Marjut Haltsonen, työsuhdeasiantuntija, Turku
224 - Lauri Hintukainen, eläkeläinen, Rusko
225 - Kimmo Hollmen, alueasiamies, yrittäjä, Kaarina
226 - Oscar Hätinen, opiskelija, myyjä, Turku
227 - Riitta Karjalainen, sairaanhoitaja, vanhusten asumispalvelujen päällikkö, Turku
228 - Pia Kauhanen, diakonissa-sairaanhoitaja, Turku
229 - Anna-Liisa Kiviö, asumispalvelun ohjaaja, sosionomiopiskelija ,Turku
230 - Juha Knuuttila, lehtori, Turku
231 - Julia Koskinen, toimitusjohtaja, VTM, Turku
232 - Julius Lahdenperä, myymäläpäällikkö, Turku
233 - Matti Linna, myyntipäällikkö, Turku
234 - Eija Lipponen, hammashoitaja, yrittäjä, Lieto
235 - Salla Miesvirta, terveydenhoitaja, Masku
236 - Erkka Mustonen, kokki, myyjä, Turku
237 - Petri Nyström, oikeustieteen maisteri, valtiotieteiden ylioppilas, Turku
238 - Pekka Peltomäki, FM, Turku
239 - Matti Pihlava, projektipäällikkö, Rusko
240 - Mika Raukunen, yrittäjä, lvi-asentaja, Masku
241 - Oili Riikonen, yrittäjä, Lieto
242 - Anneli Sukari-Laivoranta, palveluneuvoja, DI vyöhyketerapeutti, Turku
243 - Johanna-Maria Toivonen, terveydenhuollon maisteri, ikäihmisten ympärivuorokautisen hoidon päällikkö, Turku
244 - Eero Vainio, kiinteistönvälittäjä, yrittäjä, Raisio
245 - Maija-Liisa Vainio, eläkeläinen, Naantali
246 - Riku Wallin, opiskelija, Turku

 

Ehdokkaat jäsenalueella 2:
283 - Antti Airikki, yrittäjä, Nousiainen
284 - Risto Ervelä, maakuntaneuvos, VTM, Sauvo
285 - Irma Etu-Prami, maatalousyrittäjä, Nousiainen
286 - Liisa Gunnelius, eläkeläinen, ent. talouspäällikkö, Parainen
287 - Aila Hakamäki, lähihoitaja, Loimaa
288 - Hanna Helin-Luotonen, yrittäjä, Uusikaupunki
289 - Hannu Härmäaho, puuseppä, Loimaa
290 - Mikko Jaakkola, maatalousyrittäjä, Kalanti
291 - Rauno Kajander, maanviljelijä, Pöytyä
292 - Hannu Ketola, maanviljelijä, Pöytyä
293 - Esko Kiviranta, kansanedustaja, lakimies, Sauvo
294 - Vilja Kyynäräinen, maaseutuyrittäjä, Taivassalo
295 - Johanna Lappalainen, fysioterapeutti, yrittäjä, Aura
296 - Jouni Lehikoinen, kirkkoherra, rovasti, Paimio
297 - Mikko Lindberg, maatilayrittäjä, Paimio
298 - Jussi-Pekka Luotonen, maatalousyrittäjä, Vehmaa
299 - Anniina Marjamäki, yrittäjä, restonomi, Loimaa
300 - Sanna Mattila, kotiäiti, toimistosihteeri, Pöytyä
301 - Janne Paju, sähkösuunnittelija, insinööri (AMK), Oripää
302 - Petri Puustinen, maaseutupäällikkö, Mynämäki
303 - Taru Sahla, vastaava diakoniatyöntekijä, Aura
304 - Hanna Silvaani, tekninen myynti-insinööri, DI, Mynämäki
305 - Ilkka Uusitalo, KT, lehtori, Loimaa
306 - Heikki Vainio, opetusneuvos, rehtori, Loimaa
307 - Launo Valtonen, kunnallisneuvos, Kustavi
308 - Leena Virtanen, palvelupäällikkö, eläkkeellä, Loimaa
309 - Jarno Vuohijoki, myyjä, Aura

 

 

Jäsenalueet:

Jäsenalue 1: Kaarina, Lieto, Masku, Naantali, Raisio, Rusko, Turku

Jäsenalue 2: Aura, Kustavi, Loimaa, Parainen, Mynämäki, Nousiainen, Oripää, Paimio, Pöytyä, Sauvo, Taivassalo, Uusikaupunki, Vehmaa