Toimin Osaran maaseutuopetusyksikössä teknologiaopettajana ja viljelen kotitilaani Ilottulaa Hämeenkyrössä. Perheeseeni kuuluu vaimo ja kolme aikuista lasta. En ole pitkään aikaan osallistunut kunnallispolitiikkaan, vaikka aiemmin olen pari kautta ollut valtuutettuna ja lautakuntien puheenjohtajana. Yhteiskunnallisia toimia on silti riittänyt kirkkovaltuustossa ja neuvostossa, metsänhoitoyhdistyksessä, pankkialalla, riistanhoitoyhdistyksessä, MTK:ssa ja viime aikoina myös OAJ:ssä. Uskon voivani tuoda kunnanvaltuuston työskentelyyn uusia, viisaita näkökulmia.
Hämeenkyrö on ollut hyvä paikka asua ja yrittää. Haluan niin olevan jatkossakin.
Yhteen hiileen puhaltamalla saadaan Hämeenkyrön vetovoima kasvamaan uusia muuttajia ajatellen. Samoin saadaan nykyisten asukkaiden viihtyvyys säilytettyä.
Kaikkia kuntalaisia on kohdeltava tasapuolisesti ja jokaisella kuntalaisella on oltava yhtä hyvät edellytykset käyttää tarvitsemiaan palveluita.