Olen koulutukseltani tietotekniikan insinööri. Harrastan metsänhoitoa ja saunojen rakentamista, kodinkoneiden korjausta ja olen LC Virrat klubin sihteerinä. Kuluvalla kaudella olen ollut Virtain Jäähalli Oy:n hallituksen puheenjohtajana, kaupunginhallituksen, Virtain vuokratalojen, Virtain Opiskelija-asuntojen ja Merikanto-opiston hallitusten varajäsenenä. Perheeseen kuuluu vaimo, 5 aikuista lasta, 3 lastenlasta, koira, kaksi kissaa,
Lapset ja nuoret tarvitsevat mahdollisuuksia kehittää taitojaan ja viettää vapaa-aikaansa mielekkäästi.Panostetaan monipuolisiin harrastusmahdollisuuksiin, jotka mahdollistavat osallistumisen liikuntaan, kulttuuriin ja muihin vapaa-ajan toimintoihin Virroilla pyritään tarjoamaan laadukasta ja perheiden tarpeisiin mukautuvaa varhaiskasvatusta, joka tukee lasten oppimista ja sosiaalista kehitystä.
Edistän paikallisten yritysten toimintaedellytyksiä. 2.asteen koulutuksen pitää tukea paikallista elinkeinoelämää, ja toimitiloja pitää olla tarpeeseen. Yhteistyötä oppilaitosten välillä. Elinvoimapaketille pitää saada jatkoa
Ikäihmisten kasvokkain tapahtuva päivätoiminta on jatkettava. Yhä enemmän tarjotaan digitaalisia palveluja ikääntyneiden ennaltaehkäiseviksi palveluiksi, ja ne voivat toimia vaihtoehtoina, mutta eivät voi korvata kasvokkain tapahtuvia vertais- ja ammattilaiskohtaamisia. Päivätoiminta tarjoaa yhteisön, ja se on monelle tärkeä sosiaalinen tuki, joka antaa omaishoitajalle arvokkaan vapaahetken.