Olen 38 vuotias yrittäjä Keravalta. Olen ollut työnantajana vuodesta 2010 ja kuvittelen jo tietäväni jotain ihmisten kanssa työskentelystä. Ammatiltani olen arboristi ja ahtaaja. Olen kahden lapsen isä ja lapseni ovat jo aikuisia tai melkein aikuisia.
Aluevaaleissa olen ehdolla, koska olen huolissani paikallisten hyvinvointipalveluiden heikkenemisestä haluan kantaa oman korteni kekoon.
Lähi- ja omalääkäripalvelut ovat terveydenhuollossa tärkeä keino purkaa ja ennaltaehkäistä hoitojonojen syntymistä.
Keravalaisena ehdokkaana haluan korostaa peruspalveluiden saatavuutta lähellä. Vantaalla välimatkat voivat olla ajallisesti hyvinkin pitkiä ja kulkeminen vaikeaa. Kuvittele hammaslääkäri retki Kivistö – Kerava välillä, en keksi järjellistä perustelua tälle toiminta mallille, ei väliä onko taxi, oma auto vai julkinen kulkuväline. Aion turvata lähipalvelujen säilymistä. Lähipalveluissa olevien toiminta tapojen koordinoimista on tehostettava järkevällä ja taloudellisella tavalla.