Tervetuloa Keskustan Lapuan kunnallisjärjestön nettisivuille.

Kuntavaalien ehdokashankinta on käynnissä. Mikäli olet kiinnostunut
ehdokkuudesta, ota rohkeasti yhteyttä alempaa löytyviin yhteyshenkilöihin.

Lapuan kaupunki

Keskusta Lapualla

Keskustalla on monipuolinen kattaus valtuutettuja Lapuan
kunnallispolitiikassa. Tällä hetkellä kaupunginvaltuuston 35 jäsenestä
keskustalaisia on 14.

Keskustalla on Lapualla viisi paikallisyhdistystä sekä naisten ja
nuorten osastot.

Ota yhteyttä

Juha-Matti Näykki

Kunnallisjärjestön puheenjohtaja / Piirihallituksen jäsen

Tapahtumat

Ei tulevia tapahtumia.

———–

Menneet tapahtumat

5.11.2020
Kunnallisjärjestön syyskokous
Kristillinen opisto, Lapuan kampus

Ajankohtaista

Kunnallisjärjestön johtokunta 2020

Juha-Matti Näykki
puheenjohtaja
Virve Salo
sihteeri
Esa Rintala
vaalipäällikkö

Muut jäsenet:
Matti Kangas
Hanna Holtinkoski
Aulis Nieminen
Pekka Kivisaari
Henna Hautala

Antti Leikkola
varapuheenjohtaja
Virve Salo
taloudenhoitaja
Kai Sulkava
verkkovastaava

 

 

 

Keskustan Lapuan paikallisyhdistys

Puheenjohtaja: Antti Kaartinen

kaartinen.antti@gmail.com

050 036 3930

Keskustan Tiistenjoen paikallisyhdistys

Puheenjohtaja: Ilpo Ulvinen

ilpo.ulvinen@hotmail.com

050 517 8766

Keskustan Haapakosken paikallisyhdistys

Puheenjohtaja Pauli Alakarhu

pauli.alakarhu@netikka.fi

040 833 6142

Lapuan keskusta nuoret

Puheenjohtaja: Virve Salo

Kaupunginvaltuuston keskustalaiset jäsenet

Esa Rintala, valtuuston puheenjohtaja

esa.rintala@netikka.fi

Jenni Gray

mail@jennigray.fi

Pekka Hella

pekka.hella@netikka.fi

Marianne Hietala

marianne.hietala@pp.nic.fi

Antti Kaartinen

kaartinen.antti@gmail.com

Matti Kangas

matti.kangas@netikka.fi

Vappu Kangas (sit.)

kangasvappu61@luukku.com

Pekka Kivisaari

pkivisaari@elisanet.fi

Rauno Latvala

rauno_latvala@netikka.fi

Eeva-Maria Latva-Rasku

eeva-maria.latva-rasku@mll.fi

Ari Perälä

ari.perala@mtk.fi

Juha Porre

juha.porre@aluetaito.fi

Ilpo Ulvinen

ilpo.ulvinen@hotmail.com

Esko Yli-Karhu

esko.ylikarhu@gmail.com

Kaupunginhallituksen keskustalaiset jäsenet

Jenni Gray

mail.jennigray.ji

Marianne Hietala

marianne.hietala@pp.nic.fi

Matti Kangas

matti.kangas@netikka.fi

Pekka Kivisaari

pkivisaari@elisanet.fi

Perusturvalautakunta

Puheenjohtaja Eeva-Maria Latva-Rasku

eeva-maria.latva-rasku@mll.fi

Sivistyslautakunta

Puheenjohtaja Ilpo Ulvinen

ilpo.ulvinen@hotmail.com

Tekninen lautakunta

Varapuheenjohtaja Rauno Latvala

rauno_latvala@netikka.fi

Ympäristölautakunta

Kari Hakomäki

kari.hakomaki@netikka.fi

Tarkastuslautakunta

Hanna Holtinkoski

hanna.holtinkoski@gmail.com

EtusivuLapua