Keskustan Pohjois-Karjalan piirin piirihallitus 2024

Keskustan Pohjois-Karjalan piiri

Hannu Mikkilä

Piirihallituksen puheenjohtaja

Keskustan Pohjois-Karjalan Piiri

Varapuheenjohtajat

Kristiina Oinonen

Piirihallituksen varapuheenjohtaja

Keskustan Pohjois-Karjalan Piiri

Helena Pakarinen, Tohmajärven kunnanvaltuutettu 2021 - 2024

Helena Pakarinen

Piirihallituksen varapuheenjohtaja

Keskustan Pohjois-Karjalan Piiri

Piirihallituksen jäsenet 2024

Heinävesi
Anna Vauhkonen
vauhkonen.anna@gmail.com

Ilomantsi
Eila Piippo
piippoeea@gmail.com

Joensuu
Petri Hämäläinen
petrihamalainen@elisanet.fi
Tuula Parikka
tuulapar@hotmail.com
Kati Mukkala
kati.mukkala@gmail.com

Juuka
Matti Halonen
matti.halonen@luottamus.juuka.fi

Kitee
Kari Pennanen
karipekka.pennanen@gmail.com

Kontiolahti
Anneli Parkkonen
parkkonen.anneli@gmail.com

Lieksa
Jukka Pöppönen
jukka.popponen@luottamus.lieksa.fi

Liperi
Mikko Kaskiniemi
mikko@kaskiniemi.fi

Nurmes
Paavo Haverinen
paavo.haverinen@nurmes.fi

Outokumpu
Ilkka Hiltunen
ilkka.hiltunen@outlook.de

Polvijärvi
Urpo Leminen
urpo.leminen@telemail.fi

Rääkkylä
Ville Hirvonen
ville.hirvonen@luottamus.raakkyla.fi

Tohmajärvi
Hannu Hämäläinen
hannu.hamalainen@luottamus.tohmajarvi.fi

Kansanedustajat

Puoluehallituksen jäsen

Milla Martikainen, Lieksa
milla.martikainen@luottamus.lieksa.fi

Puoluevaltuuston jäsenet

Anna Vauhkonen, Heinävesi
Reeta Rönkkö, Nurmes
Ville Toivanen, Joensuu
Hannu Hämäläinen, Tohmajärvi
Milla Martikainen, Lieksa
Jukka Pöppönen, Lieksa

Maakuntahallitus

Hanna Huttunen pj, Outokumpu
Helena Pakarinen, Tohmajärvi
Hannu Mikkilä, Nurmes
Timo Puustinen, Joensuu
Anna Vauhkonen valt.1.vpj., Heinävesi

Riverian yhtymähallitus

Reeta Rönkkö 1.vpj., Nurmes
Kirsi Koppinen, Liperi
Jorma Hoppa, Juuka
Mika Kuusela, Kontiolahti
Ville Toivanen valt.pj. Joensuu

Hyvinvointialueen aluehallitus

Juha Mustonen pj., Joensuu
Hilkka Tirkkonen, Outokumpu
Eeva-Liisa Auvinen, Kitee
Eero Reijonen, Liperi
Jertta Harinen valt.1.vpj., Kontiolahti
Matti Kämäräinen valt.2.vpj., Nurmes

Piiritoimisto

Piiritoimisto

Keskustan Pohjois-Karjalan piiri
pohjois-karjala@keskusta.fi

Antti Varis
Toiminnanjohtaja
Keskustan Pohjois-Karjalan piiri ry.
antti.varis@keskusta.fi
p. 0405116787

Susanna Turunen
Keskustan Pohjois-Karjalan piiri ry.
Järjestösihteeri
Keskustanuorten Pohjois-Karjalan piiri ry.
Toiminnanjohtaja
susanna.turunen@keskustanuoret.fi
p.050 3030 456

Piiritoimiston varauskalenteri

Piiritoimisto jälleen jäsenyhdistysten käytössä 1.1.2024 alkaen.

EtusivuYhteystiedot