Siirry sisältöön

Tervetuloa koulutukseen valtuustoryhmän toiminnasta 5.6.!

Kerrostalo ja puu

Vasta valitut valtuutetut, tervetuloa koulutukseen valtuustoryhmän toiminnasta 5.6.!

Koulutuksen sisältö: Kokemuksia, vinkkejä ja yleisimpiä toimintatapoja keskustalaisen valtuustoryhmän toiminnasta. Koulutus on suunniteltu kunta- ja aluevaltuustojen jäsenille ja varajäsenille. Koulutus järjestetään Teams-koulutuksena. Ajankohta 5.6. klo 17:30-19.

Ilmoittautuminen tästä linkistä

Lue seuraavaksi

Eurooppalaiset keski- ja liberaalipuolueet kokoontuvat Helsinkiin – yhteinen julkilausuma vaatii vahvempaa Eurooppaa
Euroopan keski- ja liberaalipuolueet kokoontuvat Helsingissä 27.-28.6. ALDE-puolueen neuvoston kokoukseen. Kokouksessa julkaistiin yhteinen Helsingin julkilausuma, jossa korostetaan Euroopan turvallisuuden, demokratian ja yhtenäisyyden vahvistamista. Julkilausumassa vaaditaan muun muassa eurooppalaisen puolustuksen tiivistämistä, Ukrainan tukemista ja digitalisaation tuomiin uhkiin vastaamista.
27.6.2025 / Uutiset
Keskustan puoluetoimisto saa uusia osaajia riveihinsä. Wille Saastamoinen on aloittanut puoluetoimistolla talousassistenttina 2. kesäkuuta. Saastamoinen tukee tehtävässään Keskustan taloushallintoa ja toimii osana puoluetoimiston hallintotiimiä.
26.6.2025 / Uutiset
EtusivuAjankohtaistaKunta- ja aluepäättäjäkirjeetTervetuloa koulutukseen valtuustoryhmän toiminnasta 5.6.!