Siirry sisältöön

Ulko- ja turvallisuuspoliittinen työryhmä

Puheenjohtaja: Mikko Savola, mikko.savola@eduskunta.fi
Sihteeri: Jukka Saarimäki, jukka.saarimaki@eduskunta.fi

Talouspoliittinen työryhmä

Puheenjohtaja: Markus Lohi, markus.lohi@eduskunta.fi
Sihteeri: Mikko Männikkö, mikko.mannikko@eduskunta.fi

Kunta- ja aluetyöryhmä

Puheenjohtaja: Petri Honkonen, petri.honkonen@eduskunta.fi
Sihteeri: Pauliina Maukonen, pauliina.maukonen@keskusta.fi

Hyvinvointityöryhmä

Puheenjohtaja: Timo Kietäväinen, timo@kietavainen.eu
Sihteeri: Pauliina Maukonen, pauliina.maukonen@keskusta.fi

Ilmasto-, energia- ja ympäristötyöryhmä

Puheenjohtaja: Eeva Kalli, eeva.kalli@eduskunta.fi
Sihteeri: Iida Hämäläinen, iida.hamalainen@keskusta.fi

Järjestötyöryhmä

Puheenjohtaja: Antti Siika-aho, antti.siika-aho@keskusta.fi
Sihteeri: Pekka Reponen pekka.reponen@keskusta.fi, Suvi Louhelainen suvi.louhelainen@keskusta.fi

EtusivuTyöryhmät