Siirry sisältöön

Puoluejohto

Antti Kaikkonen

Keskustan puheenjohtaja, kansanedustaja (Uusimaa)
Hilkka Kemppi

Hilkka Kemppi

Keskustan varapuheenjohtaja, kansanedustaja (Häme)
Tuomas Kettunen

Tuomas Kettunen

Keskustan varapuheenjohtaja, kansanedustaja (Oulu)
Markus Lohi

Markus Lohi

Keskustan varapuheenjohtaja, kansanedustaja (LappI)

Antti Siika-aho

Puoluesihteeri


Vastuualue:

  • puoluetoimiston johtaminen

 

Piirien ja keskustajärjestöjen edustajat

 

Helsinki

Harriet Lonka harriet.lonka@gmail.com
varajäsen Ville-Veikko Rantamaula v.rantamaula@gmail.com

Uusimaa

Tuomo Suihkonen suihkonentuomo@gmail.com
varajäsen Maritta Wasström maritta.wasstrom.gmail.com

Varsinais-Suomi

Pekka Kuusisto pekka.kuusisto@lahitapiola.fi
varajäsen Mimmi Ruusunen  miruusu@gmail.com

Satakunta

Laura Airila  laura.airila@gmail.com
varajäsen Jari Lepistö jari.lepisto@gmail.com

Etelä-Häme

Johanna Häggman jk.haggman@gmail.com
varajäsen Aulis Veteläinen aulis.vetelainen@pp6.inet.fi

Päijät-Häme

Eevakaisa Lehtosalo-Lönnberg eevakaisa.lehtosalo-lonnberg@sysma.fi
varajäsen Atte Savelainen atte.savelainen@iitti.fi

Pirkanmaa

Tuukka Liuha tuukka@liuha.fi
varajäsen Linda Lähdeniemi linda.lahdeniemi@keskustanuoret.fi

Kymenlaakso

Liisa Varjola liisa.varjola@kouvola.fi
varajäsen Janne Wall janne.wall@kouvola.fi

Karjala

Jouni Kemppi jouni.kemppi@pp.inet.fi
varajäsen Anni Lifländer anni.liflander@hotmail.com

Etelä-Savo

Arto Sepponen arto@sepponen.fi
varajäsen Laura Hämäläinen  laura.s.hamalainen@hotmail.com

Itä-Savo

Hannu Auvinen hannu.auvinen@sulkava.fi
varajäsen Anne Herttuainen anne.herttuainen@gmail.com

Pohjois-Karjala

Milla Martikainen milla.martikainen@luottamus.lieksa.fi
varajäsen Hannu Mikkilä hannu.mikkila@luottamus.nurmes.fi

Pohjois-Savo

Veera Ursin ursinveera@gmail.com
varajäsen Juho Pahajoki jupahajo@gmail.com

Keski-Suomi

Tahvo Anttila tahvoanttila@gmail.com
varajäsen Tuija Tuikkanen tuija.tuikkanen@apteekit.net

Etelä-Pohjanmaa

Mikko Savola mikko.savola@eduskunta.fi
varajäsen Susanna Laitila laitilansusanna@gmail.com

Keski-Pohjanmaa

Timo Pärkkä tparkka@gmail.com
varajäsen Piia Rautiola piia.rautiola@gmail.com

Pohjois-Pohjanmaa

Marjut Lehtonen  marjut-lehtonen@hotmail.com
varajäsen Matti Heikkilä matti.heikkila@kuusamo.fi

Kainuu

Sakari Seppänen sakari.seppanen@vuokatti.net
varajäsen Piia Määttä  piiamaatta@hotmail.com

Lappi

Petteri Salmijärvi petteri.salmijarvi@gmail.com
varajäsen Pirkko Jauhojärvi pirkko.jauhojarvi@gmail.com

Peräpohjola

Olli Rainio rainioolli@gmail.com
varajäsen Seppo Alatörmänen seppo.alatormanen@enontekio.fi

Keskustanaiset

Päivi Mononen-Mikkilä paivi@lavoce.fi
varajäsen Tuija Leivo-Rintakorpi tuija.leivorintakorpi@gmail.com

Keskustanuoret

Maija Kymäläinen maija.kymaelaeinen@gmail.com
varajäsen Jere Tapio jere.tapio@keskustanuoret.fi

Keskustaopiskelijat

Siiri Ruokola siiri.ruokola@gmail.com
varajäsen Joonas Soukkio joonas.soukkio@kol.fi

Eduskuntaryhmä

Antti Kurvinen antti.kurvinen@eduskunta.fi
varajäsen Eeva Kalli eeva.kalli@eduskunta.fi

Europarlamenttiryhmä

Mauri Pekkarinen mauri.pekkarinen@europarl.europa.eu
varajäsen Elsi Katainen elsi.katainen@europarl.europa.eu

Kaksikielinen piiri

Paavo Väyrynen pmvayrynen@gmail.com
varajäsen Linda Ahonen ahonen.linda@gmail.com

 

Puhe- ja läsnäolo-oikeus:

Keskustan toiminnanjohtajat r.y.

Joonas Salmi joonas.salmi@keskusta.fi
varajäsen Sami Porkka sami.porkka@keskusta.fi

Puoluevaltuuston puheenjohtaja

Karri Kallio karri.kallio@keskusta.fi

EtusivuMeistäPäätöksentekoelimetPuoluehallituksen jäsenet