Puoluejohto

Annika Saarikko

Annika Saarikko

Keskustan puheenjohtaja, valtiovarainministeri, kansanedustaja (Varsinais-Suomi)

Petri Honkonen

Keskustan varapuheenjohtaja, Tiede- ja kulttuuriministeri, Kansanedustaja (Keski-Suomi)
Markus Lohi

Markus Lohi

Keskustan varapuheenjohtaja, talouspoliittisen työryhmän puheenjohtaja, kansanedustaja (LappI)
Pakarinen Riikka

Riikka Pakarinen

Keskustan varapuheenjohtaja, Kaupungissa on Keskusta -verkoston vetäjä

Piirien ja keskustajärjestöjen edustajat

 

Helsinki

Harriet Lonka harriet.lonka@gmail.com
varajäsen Ville-Veikko Rantamaula v.rantamaula@gmail.com

Uusimaa

Tuomo Suihkonen suihkonentuomo@gmail.com
varajäsen Tea Nieminen nieminen.tea@gmail.com

Varsinais-Suomi

Pekka Kuusisto pekka.kuusisto@lahitapiola.fi
varajäsen Julia Koskinen julia.k.koskinen@gmail.com

Satakunta

Laura Airila  laura.airila@gmail.com
varajäsen Jari Lepistö jari.lepisto@gmail.com

Etelä-Häme

Johanna Häggman jk.haggman@gmail.com
varajäsen Aulis Veteläinen aulis.vetelainen@pp6.inet.fi

Päijät-Häme

Eevakaisa Lehtosalo-Lönnberg eevakaisa.lehtosalo-lonnberg@sysma.fi
varajäsen Atte Savelainen atte.savelainen@iitti.fi

Pirkanmaa

Tuukka Liuha tuukka@liuha.fi
varajäsen Linda Lähdeniemi linda.lahdeniemi@keskustanuoret.fi

Kymenlaakso

Riikka Turunen rsturunen@gmail.com
varajäsen Janne Wall janne.wall@kouvola.fi

Karjala

Jouni Kemppi jouni.kemppi@pp.inet.fi
varajäsen Anni Lifländer anni.liflander@hotmail.com

Etelä-Savo

Arto Sepponen arto@sepponen.fi
varajäsen Laura Hämäläinen  laura.s.hamalainen@hotmail.com

Itä-Savo

Hannu Auvinen hannu.auvinen@sulkava.fi
varajäsen Anne Herttuainen anne.herttuainen@gmail.com

Pohjois-Karjala

Hannu Mikkilä hannu.mikkila@luottamus.nurmes.fi
varajäsen Milla Martikainen milla.martikainen@luottamus.lieksa.fi

Pohjois-Savo

Mira Kokkonen mira.kokkonen@kiuruvesi.fi
varajäsen Matti Kärkkäinen matti@peltolan.fi

Keski-Suomi

Tahvo Anttila tahvoanttila@gmail.com
varajäsen Tuija Tuikkanen tuija.tuikkanen@apteekit.net

Etelä-Pohjanmaa

Mikko Savola mikko.savola@eduskunta.fi
varajäsen Susanna Laitila susanna.laitila@keskusta.fi

Keski-Pohjanmaa

Timo Pärkkä tparkka@gmail.com
varajäsen Piia Rautiola piia.rautiola@gmail.com

Pohjois-Pohjanmaa

Marjut Lehtonen  marjut-lehtonen@hotmail.com
varajäsen Matti Heikkilä matti.heikkila@kuusamo.fi

Kainuu

Sakari Seppänen sakari.seppanen@vuokatti.net
varajäsen Piia Määttä  piiamaatta@hotmail.com

Lappi

Petteri Salmijärvi petteri.s
varajäsen Pirkko Jauhojärvi pirkko.jauhojarvi@gmail.com

Peräpohjola

Olli Rainio rainioolli@gmail.com
varajäsen Seppo Alatörmänen seppo.alatormanen@enontekio.fi

Keskustanaiset

Sari Palmu sari.palmu@japo.fi
varajäsen Päivi Mononen-Mikkilä paivi@lavoce.fi

Keskustanuoret

Aleksi Sandroos aleksi.sandroos@keskustanuoret.fi
varajäsen Eemeli Valli eemeli.valli@keskustanuoret.fi

Keskustaopiskelijat

Olivia Löytänen olivia.loytanen@kol.fi
varajäsen Lauri Salo lauri.salo@hotmail.com

Eduskuntaryhmä

Eeva Kalli eeva.kalli@eduskunta.fi
varajäsen Jouni Ovaska jouni.ovaska@eduskunta.fi

Europarlamenttiryhmä

Mauri Pekkarinen mauri.pekkarinen@europarl.europa.eu
varajäsen Elsi Katainen elsi.katainen@europarl.europa.eu

Kaksikielinen piiri

Paavo Väyrynen pmvayrynen@gmail.com
varajäsen Linda Ahonen ahonen.linda@gmail.com

 

Puhe- ja läsnäolo-oikeus:

Keskustan toiminnanjohtajat r.y.

Joonas Salmi joonas.salmi@keskusta.fi
varajäsen Sami Porkka sami.porkka@keskusta.fi

Puoluevaltuuston puheenjohtaja

Karri Kallio karri.kallio@keskusta.fi

EtusivuMeistäPäätöksentekoelimetPuoluehallituksen jäsenet