Siirry sisältöön

 

Elsi Kataisen avustajat

Toni Viljamaa
Kotimaan avustaja/kotimaan tapahtumat
toni.viljamaa@la.europarl.europa.eu
Matkapuhelin: +358 44 2156246

Taru Jokinen
Maatalouden ja maaseudun kehittämisen valiokunta (AGRI) ja valtuuskunnan politiikan koordinaatio:
taru.jokinen@ep.europa.eu
Toimisto +32 2 2847361
Matkapuhelin +358 40 5750413

Jenni Linna
Energia-, ilmasto- ja ympäristöpolitiikka ja Venäjän delegaatio:
jenni.linna@europarl.europa.eu

Taru Leppänen
Liikenne- ja matkailuvaliokunta (TRAN) ja Kanadan delegaatio:
taru.leppanen@ep.europa.eu
Toimisto: +32 2 28 37361
Matkapuhelin: +358 407255348

Jenni Vuorela
Viestintä ja mediasuhteet:
jenni.vuorela@ep.europa.eu
Toimisto: +32 2 28 57361
Matkapuhelin: +358 44 255 3817

Mauri Pekkarisen avustajat

Laura Salo
Aluekehitysvaliokunta, hallinto, vierailut, viestintä, metsäpolitiikka
p. +32 2 28 37209
laura.salo@europarl.europa.eu

Juho Väänänen
Budjettivaliokunta, tutkimus- ja innovaatioasiat
p. +32 2 28 38209
juho.vaananen@europarl.europa.eu

Petri Neittaanmäki
Teollisuus-, tutkimus- ja energiavaliokunta, tapahtumat
p. 040 553 8245
petri.neittaanmaki@europarl.europa.eu

Nina Roos
Harjoittelija
p. +32 2 48 57209
nina.roos@europarl.europa.eu

 

Renew Europe -ryhmä

Anu Ahopelto
Neuvonantaja, Renew Europe -ryhmä
Työllisyys ja sosiaaliasiat (EMPL)

mailto:anu.ahopelto@ep.europa.eu
Toimisto Bryssel: +32 2 28 32181
Strasbourg: +33 3 881 74206
Matkapuhelin: + 32 495 173535

Vesa Kangaslahti
Neuvonantaja, Renew Europe -ryhmä
Teollisuus-, tutkimus-, innovaatio- ja energia (ITRE)
Sihteeri, Keskustan MEP-valtuuskunta

vesa.kangaslahti@ep.europa.eu
Toimisto Bryssel: +32 2 28 46658
Strasbourg: +33 3 881 64983
Matkapuhelin: +32 496 222561

EtusivuYhteystiedotEuroparlamentaarikot