Elsi Kataisen avustajat

Toni Viljamaa
Kotimaan avustaja/Viestintä ja kotimaan tapahtumat
toni.viljamaa@la.europarl.europa.eu
Matkapuhelin: +358 44 2156246

Taru Jokinen
Yleishallinto, Maatalous- ja maaseudun kehittämisen valiokunta (AGRI)
taru.jokinen@ep.europa.eu
Toimisto +32 2 2847361
Matkapuhelin +358 40 5750413

Matias Kallio
Maatalous- ja maaseudun kehittämisen valiokunta (AGRI)
Kansainvälisen kaupan valiokunta (INTA)
matias.kallio@ep.europa.eu
Toimisto: +32 2 28 38361
Matkapuhelin: +32 471 891114

Raakel Vähärautio
Kansainvälisen kaupan valiokunta (INTA)
raakel.vaharautio@ep.europa.eu
Toimisto: +32 2 28 37361
Matkapuhelin: +358 40 5894641

Mauri Pekkarisen avustajat

Lasse Hautala
Kotimaan avustaja
lasse.hautala@kauhajoki.fi
Matkapuhelin: +358 400 361 828

Petri Neittaanmäki
Teollisuus-, tutkimus- ja energiavaliokunta (ITRE)
petri.neittaanmaki@europarl.europa.eu
Toimisto Bryssel: +32 2 28 47209
Strasbourg: +33 3 881 77209
Matkapuhelin: +358 40 553 8245
Matkapuhelin: +32 486 344763

Laura Salo
Yleishallinto,
Aluekehitysvaliokunta (REGI)
laura.salo@europarl.europa.eu
Toimisto Bryssel: +32 2 28 37209
Matkapuhelin: +32 488 999919

Juho Väänänen
juho.vaananen@europarl.europa.eu
Toimisto Bryssel: +32 2 28 38209
Matkapuhelin: +358 40 8241432


Renew Europe -ryhmä

Anu Ahopelto
Neuvonantaja, Renew Europe -ryhmä
Työllisyys ja sosiaaliasiat (EMPL)
anu.ahopelto@ep.europa.eu
Toimisto Bryssel: +32 2 28 32181
Strasbourg: +33 3 881 74206
Matkapuhelin: + 32 495 173535

Vesa Kangaslahti
Neuvonantaja, Renew Europe -ryhmä
Teollisuus-, tutkimus-, innovaatio- ja energia (ITRE)
Sihteeri, Keskustan MEP-valtuuskunta
vesa.kangaslahti@ep.europa.eu
Toimisto Bryssel: +32 2 28 46658
Strasbourg: +33 3 881 64983
Matkapuhelin: + 32 496 222561

EtusivuYhteystiedotEuroparlamentaarikot