Siirry sisältöön

Keskustan vappushow

Keskusta järjestää vappushown suorana K-studiosta vappuaattona lauantaina 30.4. klo 17-18.30.
Luvassa mukavaa ohjelmaa ja musiikkia kokonaisen lähetyksen verran. Mukana mm. uusi tiede- ja kulttuuriministeri Petri Honkonen, muusikko, entisenä kansanedustajanakin tunnettu Mikko Alatalo, Suomen Kylät ry:n toiminnanjohtaja Aleksi Koivisto sekä Suomen Pelastusalan Keskusjärjestö ry:n asiantuntija Sanna Räsänen.
Keskustan puheenjohtaja, valtiovarainministeri Annika Saarikon vappupuhe ja poliittinen katsaus klo 18.
Lähetyksen juontaa Keskustan viestintäpäällikkö Laura Ruohola.
Tervetuloa mukaan!

Lue seuraavaksi

Kaikkonen Orpolle: Pelkkä toivominen ei riitä – hallituksen tehtävä uusia päätöksiä talouden pelastamiseksi
Keskustan puheenjohtaja Antti Kaikkonen vaatii hallitukselta uusia toimia Suomen talouden ja työllisyyden vahvistamiseksi. Lähi-idän kiristyneen tilanteen vaikutukset voivat hänen mukaansa heikentää entisestään jo valmiiksi vaikeaa taloustilannetta.
5.3.2026 / Uutiset
Puheenjohtaja Antti Kaikkonen: Työttömyysturvan suojaosa on palautettava – työn tekemisen on oltava kannattavaa
Keskustan puheenjohtaja Antti Kaikkonen vaatii hallitusta korjaamaan virheensä ja palauttamaan suojaosan pikaisesti. Suomen työttömyys on kasvanut ja talous laahaa. Samaan aikaan hallitus on poistanut työttömyysturvan suojaosan, joka mahdollisti sen, että työtön saattoi ottaa vastaan lyhyitä ja määräaikaisia keikkatöitä ilman kohtuutonta tulonmenetystä.
27.2.2026 / Uutiset
EtusivuAjankohtaistaK-StudioKeskustan vappushow