Siirry sisältöön

Annikan kanssa – vieraana Henrik Dettmann

Annikan kanssa – vieraana Henrik Dettmann

Annikan kanssa on uusi virtuaalinen keskusteluohjelma Annika Saarikon sivulla. Tällä kertaa vieraaksi saapuu Suomen koripallomaajoukkueen eli Susijengin päävalmentajan Henrik Dettmann.

Annikan kanssa on uusi virtuaalinen keskusteluohjelma Annika Saarikon sivulla. Tällä kertaa vieraaksi saapuu Suomen koripallomaajoukkueen eli Susijengin päävalmentajan Henrik Dettmann.

”Annikan kanssa -tuokioiden tarkoituksena on tuoda sekä itselleni että teille uusia ajatuksia – hieman päivänpolitiikan keskustelua syvemmältä.

Odotan, että pääsemme keskustelemaan Henrikin kanssa voittamisesta ja häviämisestä, itseluottamuksesta ja joukkueena toimimisesta! Ja siitä, mikä merkitys harrastuksilla on lasten ja nuorten kehitykselle.”

Lue seuraavaksi

Varapuheenjohtaja Markus Lohi: Velkakaton massiivinen korotus ei voi olla läpihuutojuttu
Eduskunnan valtiovarainvaliokunnan puheenjohtajan, kansanedustaja Markus Lohen mukaan hallituksen esittämä velkakaton korotus ei voi enää olla tekninen yksityiskohta, saati läpihuutojuttu.
20.5.2026 / Uutiset
Puheenjohtaja Kaikkonen: Vauhtia viranomaistiedotukseen!
Tänään perjantaiaamuna Uudenmaan alueella raportoitiin mahdollisesta miehittämättömästä ilma-aluksesta. Viime kuussa drooneja putosi lähelle asutusta Kaakkois-Suomessa. Keskustan puheenjohtaja, ex-puolustusministeri Antti Kaikkosen mukaan viranomaisten on parannettava tiedotustaan.
15.5.2026 / Uutiset
Puheenjohtaja Kaikkonen: Hallituksen työllisyyspolitiikka on epäonnistunut – Orpon puheet eivät vastaa todellisuutta
Puheenjohtaja Antti Kaikkosen mukaan hallituksen työllisyyspolitiikka on ajautunut pahasti sivuraiteelle. Samaan aikaan kun työllisten määrä on selkeästi laskenut, pääministeri Petteri Orpo antaa julkisuudessa toistuvasti kuvan tilanteesta, joka ei vastaa tilastoja eikä suomalaisten arkea.
11.5.2026 / Uutiset
EtusivuAjankohtaistaK-StudioAnnikan kanssa – vieraana Henrik Dettmann