Siirry sisältöön

Keskustan virtuaalinen vaaliteltta

Keskustan virtuaalinen vaaliteltta

Tapahtuma on osa Keskustan kaupunkitoimintaa, jonka kautta olemme mukana Helsingin Sanomien vaalitempauksessa virtuaalisella vaalitorilla 6.6. sunnuntaina, jolloin HS järjestää rmyös retoriikkakilpailun, jossa Keskustaa edustavat Eeva Kärkkäinen ja Ville-Veikko Rantamaula. Keskustan virtuaalisella vaaliteltalla on aurinkoinen meininki. Lähetys toteutetaan monipaikkaisesti Keskustan K-studiosta ja mm. Helsingin Narinkkatorilta. Studiossa haastateltavana ovat Keskustan kuntavaaliehdokkaita Helsingistä, Espoosta ja Vantaalta. Kaupungilla meillä on vauhdissa kiertävä reportteri, viestintäpäällikkömme Laura Ruohola. Keskustan Helsingin piirin PJ Harriet Lonka ja Uudenmaan piirin PJ Sonja Hällfors haastattelevat ehdokkaitamme.

Tapahtuma on osa Keskustan kaupunkitoimintaa, jonka kautta olemme mukana Helsingin Sanomien vaalitempauksessa virtuaalisella vaalitorilla 6.6. sunnuntaina, jolloin HS järjestää rmyös retoriikkakilpailun, jossa Keskustaa edustavat Eeva Kärkkäinen ja Ville-Veikko Rantamaula.
Keskustan virtuaalisella vaaliteltalla on aurinkoinen meininki. Lähetys toteutetaan monipaikkaisesti Keskustan K-studiosta ja mm. Helsingin Narinkkatorilta.
Studiossa haastateltavana ovat Keskustan kuntavaaliehdokkaita Helsingistä, Espoosta ja Vantaalta. Kaupungilla meillä on vauhdissa kiertävä reportteri, viestintäpäällikkömme Laura Ruohola.
Keskustan Helsingin piirin PJ Harriet Lonka ja Uudenmaan piirin PJ Sonja Hällfors haastattelevat ehdokkaitamme.
Tarjolla ainakin seuraavat haastikset:
Eija Savela
Aili Pesonen
Laura Tolkkinen
Hanna-Kaisa Järvi
Mikko Hintsala
Paul Kivistö
Maija Mikkola
Harriet Lonka
Heidi Koivukangas
Riitta Korhonen
Vahideh Fana
Sami Helle
Anna Svanljung

Lue seuraavaksi

Keskustan varapuheenjohtaja Lohi: Vuodesta tulossa talouden ”annus horribilis” – Suomen taloudellinen itsenäisyys horjuu
Keskustan varapuheenjohtaja sekä eduskunnan valtiovarainvaliokunnan puheenjohtaja, kansanedustaja Markus Lohi toteaa vuodesta olevan tulossa talouden ”annus horribilis” – Suomen taloudellinen itsenäisyys horjuu.
3.12.2025 / Uutiset
Keskustan puheenjohtaja Kaikkonen: Keskeiset toimijat samaan pöytään rauhan saavuttamiseksi Ukrainaan
Keskustan puheenjohtaja, ulkoasiainvaliokunnan jäsen Antti Kaikkonen käsitteli Ukrainan rauhanprosessin tilannetta ulko- ja turvallisuuspoliittisessa katsauksessaan keskustan järjestämässä seminaarissa.
27.11.2025 / Uutiset
EtusivuAjankohtaistaK-StudioKeskustan virtuaalinen vaaliteltta