Siirry sisältöön

Miten lähikoulujen käy?

Miten lähikoulujen käy?

Keskustan suuri koulutuskeskustelu – Keskustelu lähikoulujen tulevaisuudesta! Keskustan puheenjohtaja, tiede- ja kulttuuriministeri Annika Saarikon vieraina Alavuden kaupunginjohtaja, kasvatustieteen tohtori Liisa Heinämäki sekä koulutusjohtaja Heljä Misukka Opetusalan Ammattijärjestö OAJ:stä.

Keskustan suuri koulutuskeskustelu – Keskustelu lähikoulujen tulevaisuudesta!
Keskustan puheenjohtaja, tiede- ja kulttuuriministeri Annika Saarikon vieraina Alavuden kaupunginjohtaja, kasvatustieteen tohtori Liisa Heinämäki sekä koulutusjohtaja Heljä Misukka Opetusalan Ammattijärjestö OAJ:stä.

Lue seuraavaksi

Keskustan puheenjohtaja Kaikkonen: Keskeiset toimijat samaan pöytään rauhan saavuttamiseksi Ukrainaan
Keskustan puheenjohtaja, ulkoasiainvaliokunnan jäsen Antti Kaikkonen käsitteli Ukrainan rauhanprosessin tilannetta ulko- ja turvallisuuspoliittisessa katsauksessaan keskustan järjestämässä seminaarissa.
27.11.2025 / Uutiset
Keskustan vaihtoehdon esittelypuhe eduskuntakeskustelussa 26.11.2025
Keskustan vaihtoehdon esittely eduskuntakeskustelussa, eduskuntaryhmän puheenjohtaja Antti Kurvinen
26.11.2025 / Uutiset
Keskustan varapuheenjohtaja Markus Lohi Suomen joutumisesta EU-tarkkailuluokalle: Suomi on nyt vakavassa paikassa
Suomen ajautuminen EU:n liiallisen alijäämän menettelyyn on murheellinen uutinen. Se on myös selkeä mainehaitta Suomelle, joka on esiintynyt EU:ssa tiukan taloudenpidon maana.
25.11.2025 / Uutiset
EtusivuAjankohtaistaK-StudioMiten lähikoulujen käy?