Siirry sisältöön

Miten lähikoulujen käy?

Miten lähikoulujen käy?

Keskustan suuri koulutuskeskustelu – Keskustelu lähikoulujen tulevaisuudesta! Keskustan puheenjohtaja, tiede- ja kulttuuriministeri Annika Saarikon vieraina Alavuden kaupunginjohtaja, kasvatustieteen tohtori Liisa Heinämäki sekä koulutusjohtaja Heljä Misukka Opetusalan Ammattijärjestö OAJ:stä.

Keskustan suuri koulutuskeskustelu – Keskustelu lähikoulujen tulevaisuudesta!
Keskustan puheenjohtaja, tiede- ja kulttuuriministeri Annika Saarikon vieraina Alavuden kaupunginjohtaja, kasvatustieteen tohtori Liisa Heinämäki sekä koulutusjohtaja Heljä Misukka Opetusalan Ammattijärjestö OAJ:stä.

Lue seuraavaksi

Pitääkö olla huolissaan, kysyi Kaikkonen
Keskustan puheenjohtaja Antti Kaikkonen sanoi eduskunnan välikysymyskeskustelussa ensimmäisen allekirjoittajan puheessa, että nyt pitää olla huolissaan Suomen velkaantumisesta. Hän totesi, että jos itse olisi nyt pääministeri, hän kutsuisi kaikki puolueet yhdessä etsimään keinoja velkaantumisen taittamiseksi.
4.6.2025 / Uutiset
Keskustelu: Vaihdevuodet - muumioittava mummotauti vai värikäs vaihe naisen elämässä?
Keskustan kansanedustajan Annika Saarikon vetämä keskustelutilaisuus tiistaina 10.6.2025 klo 16-18 eduskunnan kansalaisinfossa, Helsinki, Arkadiankatu 3. Vieraana mm. ministeri Sanni Grahn-Laasonen.
20.5.2025 / Uutiset
EtusivuAjankohtaistaK-StudioMiten lähikoulujen käy?