Siirry sisältöön

Tule tapaamaan meitä Imatralla ja lähialueilla 13. ja 14.8!

Ma 13.8 klo 18.30-19.30 Ruokolahden S-market, Anu Vehviläinen ja Ari Torniainen

Ma 13.8 klo 18.30-19.30 K-market Niiva, Taipalsaari Antti Kaikkonen

Ti 14.8 klo 8-8.30 Kahvila Satunmakiat, Luumäki Ari Torniainen ja Riikka Pirkkalainen

Ti 14.8 klo 15.15-15.45 Konditoria Imartankoski, Imatra Kimmo Tiilikainen, Juha Rehula, Hanna Kosonen ja Ari Torniainen HUOM! paikka muuttunut!

Ti 14.8 klo 16-16.40 Lappeentien Teboil, Imatra Kimmo Tiilikainen ja Juha Rehula

Ti 14.8 klo 17-17.30 Imatran Neste, Imatra Kimmo Tiilikainen ja Juha Rehula

Ti 14.8 klo 16.30-17.30 Kansalaistori Lappeenranta Juha Sipilä, Anne Berner, Katri Kulmuni ja Riikka Pirkkalainen

Ti 14.8 klo 17-18 Iloisen Pässin Maalaispuoti, Parikkala Hanna Kosonen

Ti 14.8 klo 18-19 Keskustelutilaisuus kasvuyrittäjyydestä LUT:illa, Skinnarlankatu 34, sali 7343. Mukana keskustelussa Juha Sipilä, Ari Torniainen, Katri Kulmuni ja Riikka Pirkkalainen. Yhteistyössä Lappeenrannan yrittäjät ja Lappeenrannan yrityskiihdyttämö Green campus Open.

HUOM! Oikeudet ohjelmamuutoksiin pidetään! Mahdollisia lisäyksiä tulossa.

Lue seuraavaksi

Puheenjohtaja Kaikkonen: Vauhtia viranomaistiedotukseen!
Tänään perjantaiaamuna Uudenmaan alueella raportoitiin mahdollisesta miehittämättömästä ilma-aluksesta. Viime kuussa drooneja putosi lähelle asutusta Kaakkois-Suomessa. Keskustan puheenjohtaja, ex-puolustusministeri Antti Kaikkosen mukaan viranomaisten on parannettava tiedotustaan.
15.5.2026 / Uutiset
Puheenjohtaja Kaikkonen: Hallituksen työllisyyspolitiikka on epäonnistunut – Orpon puheet eivät vastaa todellisuutta
Puheenjohtaja Antti Kaikkosen mukaan hallituksen työllisyyspolitiikka on ajautunut pahasti sivuraiteelle. Samaan aikaan kun työllisten määrä on selkeästi laskenut, pääministeri Petteri Orpo antaa julkisuudessa toistuvasti kuvan tilanteesta, joka ei vastaa tilastoja eikä suomalaisten arkea.
11.5.2026 / Uutiset
Liikunta kuuluu kaikille - Keskusta julkaisi liikuntalinjauksensa
Keskusta on julkaissut liikuntalinjauksensa, jossa on toimenpiteitä suomalaisten fyysisen toimintakyvyn parantamiseksi 15 prosentilla vuoteen 2040 mennessä.
8.5.2026 / Uutiset
EtusivuAjankohtaistaUutisetTule tapaamaan meitä Imatralla ja lähialueilla 13. ja 14.8!