Siirry sisältöön

Kiitos äänestäjille ja vaalityötä tehneille, onnittelut valituille!

Kuntavaaleissa 2017 Keskusta sai 450325 ääntä, eli 17,5% kaikista annetuista äänistä. Näiden äänten turvin 2823 keskustalaista valittiin kaupungin- ja kunnanvaltuustoihin ympäri Suomea. Valtakunnallisessa kuntavaalituloksessa Keskusta oli kolmanneksi suosituin puolue.

Suuret kiitokset jokaiselle Keskustaa äänestäneelle ja Keskustan puolesta vaalityötä tehneelle, sekä onnittelut jokaiselle vaaleissa valitulle kuntapäättäjälle.

Lue seuraavaksi

Pitääkö olla huolissaan, kysyi Kaikkonen
Keskustan puheenjohtaja Antti Kaikkonen sanoi eduskunnan välikysymyskeskustelussa ensimmäisen allekirjoittajan puheessa, että nyt pitää olla huolissaan Suomen velkaantumisesta. Hän totesi, että jos itse olisi nyt pääministeri, hän kutsuisi kaikki puolueet yhdessä etsimään keinoja velkaantumisen taittamiseksi.
4.6.2025 / Uutiset
EtusivuAjankohtaistaUutisetKiitos äänestäjille ja vaalityötä tehneille, onnittelut valituille!