Keskustanaisilla on yhteensä 21 piiriä, yksi jokaisessa maakunnassa. Piirit organisoivat Keskustanaisten toimintaa alueellaan. Piirien puheenjohtajat tai toiminnanjohtajat osaavat kertoa sinua lähimpänä olevasta yhdistyksestä sekä paikallisesta toiminnasta ja tapahtumista.

Etelä-Häme

Rauhankatu 11 M 4
13100 Hämeenlinna

Puheenjohtaja
Sinikka Haapsamo
+358 400 950 704
sinikka.haapsamo@gmail.com

Varapuheenjohtaja
Mervi Yrjänä
+358 505 298 827
mervi.k.yrjana@gmail.com

Toiminnanjohtaja
Sari Kujanpää
+358 407 590 509
sari.kujanpaa@keskusta.fi

Etelä-Pohjanmaa

Keskuskatu 11a
60100 Seinäjoki

Puheenjohtaja
Sari Palmu
+358 400 541 763
sari.palmu@japo.fi

Varapuheenjohtaja
Tiina Sillanpää
+358 408 224 916
tiina.sillanpaa@alavus.fi

Toiminnanjohtaja
Jaana Kyttä
+358 401 725 005
jaana.kytta@keskusta.fi

Etelä-Savo

Porrassalmenkatu 33
50100 Mikkeli

Puheenjohtaja
Raija Suominen
+358 404 818 989
raijaporrassalmi@gmail.com

Varapuheenjohtaja
Maritta Mynttinen
+358 407 205 178
maritta.mynttinen@outlook.com

Helsinki

Apollonkatu 11a
00100 Helsinki

Puheenjohtaja
Päivi Mononen-Mikkilä
+358 505 120 322
paivi.mononen-mikkila@pmi.com

Varapuheenjohtaja
Riina Länsikallio

Toiminnanjohtaja
Laura Tolkkinen
helsinginkeskustanaiset@gmail.com

Itä-Savo

Tottinkatu 15
57130 Savonlinna

Puheenjohtaja / Toiminnanjohtaja
Anne Herttuainen
+358 505 206 042
anne.herttuainen@keskusta.fi

Varapuheenjohtaja
Carita Röpelinen
+358 443 098 241
caritaropelinen@gmail.com

Kainuu

Kauppakatu 26 A 2
87100 Kajaani

Puheenjohtaja
Helena Aaltonen
+358 449 784 012
helena.vuokatti@gmail.com

Varapuheenjohtaja
Eeva Roivainen
+358 405 622 238
eeva.roivainen@pp.inet.fi

Toiminnanjohtaja
Marketta Moilanen
+358 407 022 928
marketta.moilanen@puolanka.net

Karjala

Valtakatu 52
53100 Lappeenranta

Puheenjohtaja
Pilvi Hyttinen
+358 440 209 866
pilvi.hyttinen@gmail.com

Varapuheenjohtaja
Tuula Partanen
+358 405 538 737
parttu52@gmail.com

Toiminnanjohtaja
Matti Kuittinen
+358 404 160 147
matti.kuittinen@keskusta.fi

Keski-Pohjanmaa

Tehtaankatu 18 lh 2
07100 Kokkola

Puheenjohtaja
Marjaana Leivo
+358 400 613 251
marjaana.leivo@gmail.com

Varapuheenjohtaja
Anja Törmä
+358 503 008 352
anja.torma@kannus.fi

Toiminnanjohtaja
Mari Kerola
+358 406 840 568
mari.kerola@keskusta.fi

Keski-Suomi

Sienitie 3 as 27
40640 Jyväskylä

Puheenjohtaja
Anne-Maria Perttula
+358 405 598 194
anne-maria.perttula@sovatek.fi

Varapuheenjohtaja
Tarja Uusipaasto
+358 456 511 405
tarja.uusipaasto@pp.inet.fi

Kymenlaakso

Postiosoite:
Keskikatu 4
45100 Kouvola

Käyntiosoite:
Kauppakeskus Hansa 2.kerros
(Torikatu 3-5)
45100 Kouvola

Puheenjohtaja
Liisa Varjola
+358 407 078 452
liisa.varjola@kouvola.fi

Toiminnanjohtaja
Sami Porkka
+358 505 770 838
sami.porkka@keskusta.fi

Lappi

Kaartokatu 7 C 14
96100 Rovaniemi

Puheenjohtaja
Raija Kivilahti
+358 405 684 890
raija.kivilahti12@gmail.com

Varapuheenjohtaja
Tiina Haataja
+358 442 926 973
tiina.haataja1@mbnet.fi

Toiminnanjohtaja
Mirja Stålnacke
+358 405 344 485
mirja49@gmail.com

Päijät-Häme

Hämeenkatu 9 A 5krs.
15110 Lahti

Puheenjohtaja
Eevakaisa Lehtosalo-Lönnberg
+358 400 837 483
eevakaisa.lehtosalo-lonnberg@sysma.fi

Varapuheenjohtaja
Sari Jussila
+358 438 249 088
sari.jussila@proagria.fi

Toiminnanjohtaja
Jaana Niemi
+358 404 181 150
jaana.niemi@keskusta.fi

Peräpohjola

Torpantie 4
95410 Tornio

Puheenjohtaja
Tuija Palosaari
+358 405 954 475
tuija.palosaari@tornio.fi

Varapuheenjohtaja
Arja Heikkinen
+358 407 431 438
arja.h.heikkinen@evl.fi

Pirkanmaa

Näsinlinnankatu 23 A 1
33210 Tampere

Puheenjohtaja
Tarja-Riitta Koskinen
+358 407 255 490
tarjakoskinen@kolumbus.fi

Varapuheenjohtaja
Hannele Tamminiemi
+358 400 626 737
hannele.tamminiemi@projektiintro.fi

Toiminnanjohtaja
Kristiina Mäki-Välkkilä
+358 405 567 262
kristiina.maki-valkkila@keskusta.fi

Pohjois-Karjala

Siltakatu 22
80100 Joensuu

Puheenjohtaja
Eeva Kurki
+358 505 461 564
eeva.kurki@elisanet.fi

Varapuheenjohtaja
Pirkko Hyvärinen
+358 404 167 010
hyvarinenpirkko@gmail.com

Pohjois-Pohjanmaa

Koulukatu 31 A
90100 Oulu

Puheenjohtaja
Johanna Vakkuri
+358 407 713 562
vakkuri.johanna@gmail.com

Varapuheenjohtaja
Ulla Savola
+358 445 933 332
ullasavola14@gmail.com

Toiminnanjohtaja
Minna Siira
+358 503 880 015
minna.siira@keskusta.fi

Pohjois-Savo

Snellmaninkatu 37
70100 Kuopio

Puheenjohtaja
Marjatta Parviainen
+358 407 162 709

Varapuheenjohtaja
Terttu Kolari
+358 405 821 957
terttu.kolari@pp2.inet.fi

Toiminnanjohtaja
Kaija Väänänen
+358 443 699 603
kaija.vaananen@keskusta.fi

Satakunta

Itäpuisto 9
28100 Pori

Puheenjohtaja
Pirjo Kotiranta
+358 405 092 758
pirjokotiranta54@gmail.com

Varapuheenjohtaja
Kati Kiljunen
+358 456 999 196
kiljunen.kati@gmail.com

Toiminnanjohtaja
Tarja Kiviniemi
+358 449 783 929
tarja.kiviniemi@keskusta.fi

Uusimaa

Asemanaukio 7
04200 Kerava

Puheenjohtaja
Sinikka Ekonen
+358 503 822 884
sinikka.ekonen@pp1.inet.fi

Varapuheenjohtaja
Mira Härkönen
+358 418 090 393
mharkonen@msn.com

Toiminnanjohtaja
Kirsi Kalliotähti
uudenmaan.keskustanaiset@gmail.com

Varsinais-Suomi

Linnankatu 21 B 35
20100 Turku

Puheenjohtaja
Anna Sirkiä
+358 509 177 640
anna.a.sirkia@gmail.com

Varapuheenjohtaja
Merja Lehti
+358 405 118 506
merja.lehti@live.fi

Ylä-Savo

Pappilantie 9
74120 Iisalmi

Puheenjohtaja
Marjatta Ryhänen
marjatta.ryhanen@gmail.com

Varapuheenjohtaja
Helena Kainulainen
helena.kainulainen@sonkajarvi.fi